Kedy ste naposledy napísali list? Nie mail,obyčajný, súkromný, rukou písaný.

Poviete si,načo list? V dnešnej dobe sa to už nerobí, lepšiu službu urobí sms alebo mail. Nuž,divili by ste sa. Je veľkým potešením otvoriť obálku,vytiahnuť z nej popísaný papier a začať čítať slová, ktoré práve vám niekto napísal od srdca. V súčasnosti je to už takmer rarita, pretože nikto sa nebude zdržovať písaním na papier. Keď ťukáte na klávesy, je to oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. No veď skúste napísať list vlastnou rukou a s perom v ruke. Dajte si tú námahu, vyberte pero, papier a ukladajte naň slová, ktoré vám blúdia v hlave. Mnohí to nezvládnu a viete prečo? Vraj nemajú čas! Ale majú, len treba chcieť.

 

Tušíte ako veľmi by ste potešili adresáta? Nemusí to byť nič dôležité, ani dlhé, stačí pár slov. Pre potešenie. Ten, kto napokon dostane váš list, bude možno najprv veľmi prekvapený, ale neskôr bude strašne rád, že práve vy ste venovali aspoň chvíľu zo svojho voľného času pre potešenie toho druhého. A to sa počíta!  A je to zábava. Nielen čítanie listu, ale aj to písanie. A myslím, že pre niekoho to už bude riadna fuška, možno ste aj zabudli, ako sa niektoré písmená píšu.

Všetci sú už zvyknutí na mobily a počítače. Ale ak začnete písať list perom zistíte, že je celkom ťažké klásť písmenká na papier. Možno príde aj škrtanec či machuľa, ale ten dobrý pocit, ktorý vás ovládne potom, keď to dokážete! Už stačí iba zalepiť obálku a vhodiť do schránky. A prečo by ste to mali robiť takto ,,zložito“? Lebo je to o potešení, hlavne toho, komu list napíšete. Prosím, skúste opäť napísať list – rodičom, kamarátovi, niekomu….

Nájdite si aspoň dvadsať minút. Bude to možno iba pár kratučkých viet, ale to potešenie srdiečka čo vyvoláte nenahradí žiadna sms-ka ani mail. Skúste to. Uvidíte, že je to možno aj relax pre vás ukladať svoje myšlienky na papier. A ak nie list, tak aspoň pohľadnicu – akúkoľvek. Je až neskutočné, že si nevieme nájsť čas na pár slov. Aj krátky list poteší a zahreje pri srdci.

Tak som to skúsila aspoň vám pripomenúť staré časy. Ak sa predsa len rozhodnete, stačí iba začať. Možno slovami:           Prajem Ti krásny deň……

 

Napísal: ja

Foto: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.