Nie je to žiadna veda. Každý má totiž vlastný štýl obliekania. Štýl je založený na osobitosti, nie je to móda a vyvíja sa nezávisle od nej, na základe osobnosti, pocitov, vlastného názoru, nie diktátu. Aké sú teda pravidlá štýlu, ak vôbec nejaké existujú?

1. Šťastná žena = krásna žena

  • keď žena žiari (šťastím), nepotrebuje drahý make-up alebo oblečenie. Vynikne ona a jej osobnosť, oblečenie je doplnkom, ktoré vyzdvihuje jej prednosti. Podstatné je cítiť sa dobre v tom, čo nosíte, vo vlastnej koži, vo vlastnom živote. Vždy je iná možnosť…

2. Odvaha

  • nebojte sa. Odhodiť strach a predsudky – to platí nielen v živote, ale aj v obliekaní. Hranice si obvykle určujeme my sami. Preto sa nebojte kombinovať, nakupovať v second-handoch, porušovať módne pravidlá alebo sa strápniť – nie každý outfit totiž vyjde podľa predstáv. Aj to je súčasť vývoja štýlu.

„Vaša osobnosť – váš štýl – váš podpis.“

3. Je to len hra

  • obliekanie nie je operácia mozgu. Má to byť zábava. Vyjadrite, čo cítite, kým ste alebo sa nechajte unášať bezstarostnosťou. Hrajte sa, neberte sa vážne a skúšajte. Vaša osobnosť – váš štýl – váš podpis.

4. Len som vybehla z domu

  • ležérnosť je základ. Nesmie to vyzerať, že ste sa príliš snažili, ale že to máte prirodzene v krvi. Nikto nepotrebuje vedieť, že ste strávili hodinu pred zrkadlom. To isté platí aj o líčení. Overené časom a ikonami štýlu: menej je viacklasika nie je klišé.

5. Etiketa obliekania

  • je potrebné rozlišovať príležitosti, na ktoré sa obliekame. Niekedy si situácia vyžaduje eleganciu, inokedy praktickejší prístup. Jedno ale platí vždy: prílišné odhaľovanie nie je veľmi štýlové.

 

Foto: pexels.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.