Ikonický mesiac si zaslúži ikonickú vôňu. Z času na čas je príjemné zmeniť obľúbený parfém a skúsiť niečo nové. Tu je päť vôní, ktoré sú v úzkom spojení s mesiacom máj, niektoré názvom, iné svojím zložením.

Názov

Parfém od Florascent s názvom 1er Mai je ideálnym spoločníkom pri potulkách mestom, piknikoch a, vychutnávaní slnečných dní  alebo  tancovaní v jarnom daždiJ.  Zeleno kvetinová vôňa s nádychom elegancie snáď ani nemôže niesť krajšie meno.

Čerešne

Cherry Blossom (Aqua Allegoria) od Guerlain a Lolita Lempicka od rovnomennej značky. Každá má iný charakter, aj keď ich spája čerešňa v zložení.

Lolita je jedinečným spojením sladkého drievka s korenistým nádychom a sladkou čerešňou. Helitrop jej dodáva púdrový nádych. Je možné ju nájsť v mnohých variáciách postavených na spoločnom základe.

 

Kvetinovo ovocný Guerlain s bergamotom a zeleným čajom je luxusným spracovaním čerešne v krásnom flakóne rady Aqua Allegoria s ružový obsahom.

Pôžitkársky karamel

Jar a prichádzajúce leto so sebou prinášajú mnoho sladkých lákadiel, ktorým sa ťažko odoláva. Niekedy je krásne podľahnúť, tak ako v prípade Miss Dior Chérie od Dior. Nájdete v nej karamel, popcorn, jahody a čerešne. Nechýba dávka pačuli, ktorá by mohla byť jemnejšia, ale konečný  hravý dojem nepokazí.

 

 

Vôňa lásky

Asi najčastejší prívlastok spájaný s mesiacom máj je, že ide o mesiac lásky.  Svojimi púdrovými tónmi  s kosatcom a orgovánom je Chloe Love stelesnením nežnosti  a úžasne sa hodí  k májovým dňom prežitým so slnkom na pokožke a  vetrom vo vlasoch. Za zmienku stojí aj kampaň k vôni v štýle 70-tych rokov.

 

 

Nakoniec ešte jeden voňavý bonus. Ide o menej známu značku u nás, a to Demeter Fragrance Library. Táto značka sa zameriava na explicitné vône pripomínajúce veľmi konkrétne arómy, od dezertov (čučoriedkový muffin, brownie, vanilková zmrzlina) cez kvety až po menej tradičné vône (bazén, huby, búrka alebo napríklad hlina). Májovou vôňou je určite Lilac – čisto orgovánová vôňa.

 

 

Zdroj: youtube.com

Foto: pexels.com

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.