Zdanlivé drobnosti dokážu naozaj veľa – niekedy stačí zmeniť prístup, viac sa usmievať, byť aktívnejší alebo tu byť pre tých, ktorí nás naozaj potrebujú. Minimalizmus môže byť skutočne účinný.

Ďakujte

Jediným slovom sa dá vyjadriť toľko emócií. Niektoré veci berieme ako samozrejmosť. To, že naši blízki sa o nás starajú, že naši priatelia stoja pri nás, že neznámy človek nám pomôže. Nemusíte veľa. Jediné slovo. Okrem toho, že je slušné poďakovať a je to súčasť etikety, vyjadríte  tým aj svoju vďaku ľuďom, ktorým na vás záleží.

Heslo: Dobrý pocit je zdarma.

Venujte úsmev

Pre niekoho sa môže zdať jednoduchšie tváriť sa zachmúrene, no úsmev určite vyzerá lepšie. Nielen, že váš deň bude o niečo veselší, lebo mnohí vám úsmev opätujú a zistíte, koľko príjemných ľudí je okolo. Optimistické naladenie sa možno bude šíriť ďalej a môžete sa stať inšpiráciou pre svoje okolie ako riešiť rôzne situácie, ktorým  musíme denne čeliť. Sťažovanie a kritizovanie je počuť odvšadiaľ. Len si spomeňte na svojich  kolegov, susedov a možno aj priateľov. Sťažovanie je najjednoduchšia cesta. Skúsme malú zmenu. Budete sa cítiť ľahšie, ak skúsite viac chváliť a vyzdvihnúť niečo pozitívne.

Heslo: Venujte úsmev  –  bude sa šíriť

Štyri maličkosti, ktoré zlepšia život vám aj vašim priateľom

Ozvite sa

Nečkajte, kým sa vám  niekto ozve. Buďte pre zmenu iniciatívni a zoberte všetko do vlastných rúk. Načo sú všetky sociálne siete, keď neudržiavame skutočný kontakt? „Like“ neznamená v reálnom svete vôbec nič a ak si myslíte, že človeka (s)poznáte na základe jeho statusov, obávam sa, že sa mýlite. Prečo nevynaložiť trošku viac úsilia? Zorganizujte stretnutie, kávu, výlet… A na začiatok postačí aj telefonát.

Heslo: „Ahoj, ako sa máš?“

Rozprávajte si príbehy

Príbehy obohacujú náš život. Nemusia to byť len tie knižné alebo filmové. Sú to aj každodenné príhody a zážitky, ktoré sa udejú napríklad cestou do práce. Rozprávaním dochádza nielen k výmene informácií a teda k procesu učenia, ale aj k zbližovaniu ľudí a utužovaniu vzťahov. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása, a naozaj to platí.

Heslo: Vypnite televízory, odložte telefóny a hovorte spolu.

 

Zdroj: pexels.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.