Smiech zvonivý ako šampanské, iskry rebelstva v očiach a mladistvá bezstarostnoť. Taká je opäť Coco Mademoiselle v podaní Keiry Knightly v novej reklamnej kampani, tento krát venovanej parfému Coco Mademoiselle Intense.

 

Správne drzá a pritom šarmantná. Hravá a neodolateľná. Kým parfém Coco stelesňuje dokonalú eleganciu v spojení so zmyslom pre humor, Coco Mademoiselle je nespútanou rebelkou, ktorá sa nebojí byť sama sebou a pritom ostáva bez námahy stále chic.

Príbeh Coco Mademoiselle pokračuje, tento krát s intenzívou dávou pačuli, na pompéznej oslave v nádhernom parížskom byte s vysokými stropmi, veľkými oknami a Mademoiselle oblečenou od hlavy po päty v značke Chanel.

 

 

Mademoiselle zvláda každú situáciu s nadhľadom a hravou ľahkosťou, intenzívne však prežíva všetky okamihy, ktoré stoja za to. Muži jej padajú k nohám, no ona je tá, ktorá určuje pravidlá.  Vždy dokáže prekvapiť a je nepredvítateľná. A to nielen vo vzťahoch. Pravá hrdinka románov od Françoise Saganovej. Kúsok z nej je v každej z nás. Ako ho objaviť?

Bezstarostnoť a uvoľnenosť

Skúste si vyhradiť priestor a čas pre seba a robte to, čo vás baví.  Niečo, čo vám bude robiť radosť a pri čom načerpáte novú energiu do ďalších dní a činností. Niekedy stačia drobnosti, na ktoré sa môžete tešiť. Voňavá ranná káva, uvoľňujúci večerný kúpeľ, prechádzka obľúbenými uličkami pri západe slnka, cesta do práce s knihou, od ktorej sa nebudete môcť odtrhnúť, obľúbený mix hudby alebo skvelé jedlo pripravené s priateľmi či partnerom… Na prvý pohľad maličkosti, ktoré ale spríjemnia každý deň.

 

ako sa stať chic parížankou

 

Hravosť

Nielen v prístupe k okoliu, ale aj k sebe samej je z času na čas výborné uplatniť  ľahkosť. Každá žena má množstvo tvárí a podôb. Podľa nálady zvolený outfit, rúž, parfém, ktorý vás poteší a budete sa vďaka nemu cítiť príťažlivá a neodolateľná, inokedy dodajú drzosť, nádych elegancie alebo jednoducho pohodu na duši. Vybočte z komfortnej zóny a skúste niečo nové, vždy ale tak, aby ste sa cítili skvele. O to predsa ide. Hrajte sa s jednotlivými stránkami osobnosti, ktoré vo vás driemu, počúvajte inštinkt a nasledujte ho. Hľadať, skúšať, hrať sa a tvoriť. Prebudenú kreativitu potom môžete nasmerovať aj do iných oblastí života.

Nadhľad

Zmysel pre humor je korením života. Ako dobré jedlo potrebuje správne dochutiť, aj život treba osviežiť a oživiť tajným receptom, ktorý poznáte len vy. Priatelia, dobrý film alebo kniha, pri ktorých sa od srdca zasmejete a uvoľníte sú skvelými spoločníkmi .

 

prebuďte v sebe parížanku

 

Vedieť si ceniť samú seba a veriť v seba samú

Verte sama sebe, naučte sa spoliehať  na seba a svoje rozhodnutia, počúvajte čo vám hovorí vnútorný hlas a srdce. Tie majú vždy pravdu, len im často nevenujeme dostatok pozornosti. Venujte svoj čas tomu, čo vás baví a čo považuje za zmysluplné, lebo to vás napĺňa radosťou a energiou, ktorú môžete rozdávať ďalej. Ste na večierku, ale nebavíte sa? Ste v spoločnosti niekoho, s kým si nemáte čo povedať? Pozvali vás stráviť víkend u známych či na samote, no vy máte úplne inú predstavu?  Vždy existuje diplomatické riešenie. Vyberajte si, hovorte nie, keď to tak cítite.

Rebelstvo

Robiť čo sa očakáva? Ani náhodou. Vlastné pravidlá vás dovedú za vašimi cieľmi a snami.  V obliekaní, líčení, rozhodovaní je dôležité  byť sama sebou a vnímať, ako sa vám to páči. Cítiť slobodu rozlievajúcu sa v žilách, prúdiacu až ku končekom prstov. Naučiť sa brať názory druhých s nadhľadom. Nech si hovoria, čo chcú. Vo vašom živote ste to vy, kto má hlavné slovo. Vidieť svet očami dieťaťa. Vnímať všetko to krásne, čo iní prehliadajú a od srdca sa zasmiať na tom, koľko im uniká.  Ak žena v sebe prebudí nespútanosť, stáva sa príťažlivou, no najmä sa cíti slobodná.

 

Všetky tieto zbrane majú ženy k dispozícii, len na ne časom, pod vplyvom povinností alebo únavy zabudli. No nikdy nie je neskoro začať sa cítiť sama sebou. Vtedy je žena najkrajšia a naozaj chic, lebo z nej vyžaruje spokojnosť. To vie každá mademoiselle.

 

 

Zdroj: youtube.com

Foto: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.