Paríž, New York, či Miláno majú svoje fashion weeky, Bratislava má svoje vlastné módne podujatie Bratislava Fashion Live! s prehliadkami, osobnosťami zo sveta módy, oslnivými modelmi a bublinkami šumivého vína, ktoré dopĺňajú iskrivú atmosféru.

V dňoch 17. až 19. októbra sa v Strarej tržnici konalo podujatie Bratislava Fashion Live! zamerané na tvorbu slovenských a českých dizajnérov. Prehliadka modelov sa konala nielen na móle, ale aj všade okolo. Každý si dal záležať, aby predviedol svoj vkus, štýl obliekania alebo najlepšie kúsky v šatníku. Alebo sa prišiel inšpirovať.

Nám neunikla prehliada českej návrhárky Terezy Vu a modely Borisa Hanečku v spolupráci s Danou Voda.
Tereza Vu predstavila krásne modely spodného prádla v bielych a zlatých farbách, nadpozemsky nalíčené a pôsobiace modely, ktoré pôsobili ako víly. Ľahučké materiály, elegancia so zvodnosťou.

Modely Borisa Hanečku v spolupráci s Danou Voda nás preniesli do atmosféry modernej rozprávky. Spracovanie materiálov, ktoré pôsobili ako ľahučký krepový papier, látky s oslňujúcim holografickým efektom, zemité farby, tváre sčasti zakryté tváre štrasovými šperkami.

Bratislava Fashion Live
Boris Hanečka a Dana Voda

 

Bratislava Fashion Live
Boris Hanečka a Dana Voda

 

Bratislava Fashion Live
Boris Hanečka a Dana Voda

 

Bratislava Fashion Live
Boris Hanečka a Dana Voda

 

Móda nie je len povrchné naháňanie sa za trendmi v snahe vyzerať čo najlepšie alebo upútať pozornosť. Znamená vyjadriť a zachytiť emócie a preniesť kúsok krásy a umenia na miesta, kde sú pominuteľné, či nečakané.

 

Foto z prehliadky: Pavol Hlaváček

Hlavný obrázok: unsplash.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.