Každodenná dilema, ranné rozhodovanie a pravidelné konštatovanie „nemám si čo obliecť“. Jednoduchú inšpiráciu pre výber outfitu predstavujú klasické filmy, ktoré prežili roky a obdivovatelia sa k nim neprestajne vracajú.

Napínavé príbehy, dojemné scény a skvelé herecké obsadenie dopĺňajú štýlové kúsky oblečenia krásne kombinovateľné nielen na plátne, ale aj v reálnom živote. Zatiaľ čo osudy alebo charaktery hlavných hrdinov sú často pohnuté a je lepšie vyvarovať sa ich príkladu, outfity ponúkajú hlbokú studnicu inšpirácie. Niektoré zo scén sa vpísali do histórie práve svojím štýlom, charizmou stvárnených postáv a stali sa nezabudnuteľnými. Poďme sa pozrieť na niektoré zo štýlových žien a na ich šatník.

Bonnie a Clyde (1967)

Warren Beatty a Faye Dunaway si zahrali  jednu z najslávnejších gangsterských dvojíc histórie a pri tom vyzerali úžasne chic. Ak máte radi vintage štýl v duchu nedbalej elegancie, tento film je must see a skvelou inšpiráciou (ak pominieme mnohé problémy hlavných hrdinov a pohnutý spôsob života postáv). Puzdrové sukne, krásne topy a košele, baretky a šatky – úžasne chic do práce alebo na dôležité stretnutie, pretože krásne  odľahčia strohý bussiness look.

Šaráda (1963)

Audrey Hepburn je zárukou štýlu od počiatku svojej kariéry. Každý jeden film, v ktorom si zahrala je stelesnením štýlu a stal sa klasikou medzi filmami. Na niektoré sa však neprávom zabúda. Takým je napríklad romantická krimi komédia Šaráda, kde jej ako herecký partner sekundoval Cary Grant. Krajšie kabáty a kabelky ťažko nájsť.

Chyťte zlodeja (1955)

Ďalšia z krásnych žien Hollywoodu, Grace Kelly  a  šarmantný Cary Grant  (opäť) vo filme od Alfreda Hitchcocka si užívajú leto na Francúzskej riviére. A vy si môžete užívať  krásne šaty, chic plavky a dych vyrážajúce šperky. To je koktail štýlu podľa legendárneho režiséra.

Prípad Thomasa Crowna (1968) a Aféra Thomasa Crowna (1999)

Dve spracovania jedného príbehu. Steve Mcqueen a (opäť) Faye Dunaway v Prípade Thomasa Crowna stelesňujú hravosť a ležérnosť. Nechajte sa inšpirovať púdrovými farbami a štýlom 60-tych rokov. V Afére Thomasa Crowna si zahrali Pierce Brosnan a Rene Russo. Scény, ako aj outfity sú vášnivé, sebavedomé a sú esenciou ženskosti na vrchole 90-tych rokov. Catherine (Rene Russo) je silná, sebavedomá, spokojná so svojím telom a vedomá si svojho vplyvu na mužov. Jej outfity jej skvele sekundujú v úlohe modernej ženy.

Veľký Gatsby (1974 a 2013)

Robert Redford a Mia Farrow predviedli ako nosiť luxus a cítiť sa dobre v elegancii  a oblečení od hlavy po päty v bielom prekonávali nástrahy lásky a neľahkosť vzťahov. Spracovanie príbehu od F. Scotta Fitzgerlada z roku 2013 s Leonardom DiCapriom a Carey Mulligan inšpiruje , ako si užiť nočný život a čo najlepšie využiť žiarivé šperky a luxusné róby. Ak sa budete riadiť ich návodom, čaká vás nezabudnuteľný večer a zaručená pozornosť.

Terminátor 2 (1991)

Pre fanúšikov striedmejšieho a praktickejšieho štýlu je ideálnou inšpiráciou  Arnold Schwarzenegger a Linda Hamilton. Tielka Sary Connorovej, slnečné okuliare a Terminátorova kožená bunda sú evergreeny využiteľné kedykoľvek. Ak máte chuť vystriedať romantické šaty za drsnejšie kúsky, Terminátor je viac chic, ako by sa mohlo zdať.

Zdroj: youtube.com, csfd.cz

Foto: https://www.pexels.com/photo/woman-holding-green-and-red-leather-handbag-932401/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.