Ak Vás aspoň trochu zaujíma psychológia, sebarozvoj, príbehy a mýty, mali by ste zbystriť pozornosť. Kniha s názvom „Ženy, ktoré behali s vlkmi“ nie je žiadnou novinkou. Slovenský preklad vyšiel v roku 2014, ale určite stojí za zmienku upozorniť na túto knihu a pripomenúť si ju v prípade,ak ste sa s ňou už stretli.

Autorka, Clarissa Pinkola Estés, sa venuje ženskej psychike. Čo urobiť, aby ženy boli šťastné? Aby sa cítili spokojne, aby boli schopné dosahovať stanovené ciele, aby si plnili sny, aby boli plné sebadôvery?  Je potrebné, aby v sebe objavili Divokú ženu a spojili sa s ňou, teda aby sa naučili veriť svojej intuícii a pracovať s ňou. Je to dávna radkyňa žien, ktorá sa skrýva v každej z nás. Lenže pod vplyvom prostredia, či výchovy boli prirodzené schopnosti žien v priebehu vekov potláčané.

Na  príbehoch, rozprávkach a mýtoch z rôznych kultúr autorka vysvetľuje spletitosti vnútorného života a sveta žien a sprevádza nás ním. Vedie nás  k spojeniu s našou podstatou – silnou, nezdolnou a odvážnou, ktorá prekoná všetko.

Pripomína nám nielen dôležitosť vlastného rozvoja, pokroku a vnútornej harmónie, ale dokáže nás vrátiť do čias, kedy nám naše mamy čítali rozprávky a rozprávali príbehy (alebo do čias, kedy ste ich vy čítali vašim dcéram, či vnučkám) a upozorňuje na to, aké sú príbehy v živote človeka dôležité a koľko múdrosti je v nich obsiahnutej. Je to vzácne dedičstvo, o ktoré je dôležité sa deliť.

Po prečítaní knihy zistíme, že ženy majú s vlkmi spoločného omnoho viac, ako by sa mohlo zdať. Kniha môže byť motiváciou pre každú ženu, ktorá chce objaviť  alebo obnoviť svoju silu a inšpiráciu a pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o vnútornom svete žien.

 

Foto: pexls. com, Day

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.