Sánkovanie, stavanie snehuliakov a korčuľovanie – to boli činnosti, ktoré  zbožňovalo snáď každé dieťa. A nie je dôvod, aby to ostali len detské činnosti a prečo by sme ich nemali preniesť aj do prítomnosti, keď sme o niečo starší, ale stále je to skvelá zábava a príjemné trávenie voľného času.

Korčuľovanie je skvelý spôsob zdravého pohybu, pri ktorom sa človek zabaví a tak trochu vráti do bezstarostného obdobia detstva, prípadne dospievania. Je však dôležité mať na pamäti niekoľko základných skutočností skôr, ako sa vyberiete na klzisko (prírodné, či umelé).

ľad a korčuľovanie

Správny výber korčúľ je jedna z najpodstatnejších vecí. V súčasnosti je výber určite širší ako kedysi. Dôležité je, aby ste zvolili správne číslo (mali by sa vám do korčúľ zmestiť aj hrubšie ponožky alebo pančuchy), aby dobre sadli na nohu a boli pohodlné. Jednoduché biele sú klasika, ak by sa vám zdali nudné, je na výber viacero farebných prevedení a nepochopiteľných dôvodov sú na niektorých uvádzané ženské mená ( pomerne úzky výber mien). Bolo by fajn mať personalizovaný pár, ale prečo by som mala nosiť napríklad tie s nápisom „Júlia“, keď sa tak nevolám?

Vždy je lepšie kupovať korčule priamo v obchode, kde si ich aj vyskúšate a vyhnete sa prípadnému vracaniu tovaru, ktorý si objednáte cez internet. Internet však môže slúžiť ako skvelý nástroj na predbežný prieskum možností.

Korčule nie sú najlacnejšou záležitosťou, ale ak si vyberiete správne, vydržia vám mnoho sezón, obzvlášť vzhľadom na skutočnosť, že noha vám už neporastie.J

Na korčule je treba zvoliť vhodné oblečenie – dostatočne teplé, ale zase nie prehnane, lebo pri pohybe sa človek zahreje. Treba preto zvoliť strednú cestu. Podstatné sú teplé ponožky, lebo korčule nie sú obvykle zateplené. Fantázii sa medze nekladú, takže obliecť sa dá krásne štýlovo ( s praktickým nádychom samozrejme J).

A čo si vziať so sebou? Skvele padne horúci čaj v termoske, náhradné ponožky ( keby niečo), vreckovky a príjemená spoločnosť.

Je len na vás (a poveternostných podmienkach), aké zvolíte klzisko, či sa odvážite na prírodné alebo uprednostníte umelé (možno trochu preplnené).

Na začiatok sa vyplatí opatrnosť,  kým človek získa istotu, najmä ak dlhší čas nestál na korčuliach. A potom si už len užiť príjemný deň J.

Foto: http://dc.about.com, pexels.com

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.