Nie nadarmo sa hovorí že vlasy sú korunou krásy. Správny účes je práve tým signifikantným znakom, ktorý nás robí nezabudnuteľnými. Vedia o tom svoje aj ikonické ženy, či už tie reálne alebo v podobe filmovej či knižnej postavy.

Niekdy sa stačí trochu inšpirovať a občas možno trochu zaexperimentovať. Či už klasika, alebo niečo extravagantnejšie, niet sa čoho báť, veď vlasy predsa vždy dorastú. Niektoré účesy sa stali vďaka ich nositeľkám legendárnymi.

 

legendárne účesy Louise Brooks

 

Louise Brooks , vďaka ktorej sa stal bob charakteristickým pre 20-te roky a stala sa ikonickým symbolom pre tzv. „flapper“.

 

legendárne účesy Mia Wallace

Mia Wallace, osudová žena z filmu Quentina Tarantina Pulp Fiction, vždy štýlová, vždy sama sebou. V jednoduchosti je krása.

legendárne účesy Audrey Hepburn

 

Audrey Hepburn – či už vo filme alebo v živote, vždy dokonalá, nezabudnuteľná. Stelesnenie elegancie a štýlu.

legendárne účesy Marilyn Monroe

Marilyn Monroe – kto by nepoznal túto krásnu herečku, ktorá sa vďaka svojmu zovňajšku stala idolom pre mnohé ženy a sexsymbolom pre mužov.

legendárne účesy Twiggy

Twiggy sa stala legendou  v oblasti modelingu v 60-tych rokoch aj vďaka tomu, že sa odlišovala od typických modeliek vtedajšej doby a ich výzoru. Krátky zostrih, výrazné črty tváre, mladistvý, hravý výzor.

legendárne účesy Mathilda

Mathilda, hlavná hrdinka filmu Leon, bola síce mladé dievča, ale svojským štýlom na hrane ženskosti sa stala nezabudnuteľnou postavou kinematografie, ktorá tak trochu stále šokuje doteraz.

„Žena, ktorá si ostrihá vlasy je pripravená zmeniť svet.“

Coco Chanel

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek zostrih či zmenu, jedno je isté – ženy, ktoré sa neboja odlíšiť a byť samé sebou sa zapíšu do histórie štýlu.

Foto: pexels.com, tumblr.com, imdb.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.