Aké je to byť ženou v dnešnom svete? Chcieť si splniť sny, bojovať za svoje túžby, kráčať za úspechom a snažiť sa nájsť šťastie?

Nedávno som čítala o Alfa ženách. Článok ale nebol zameraný na drsnú stránku žien, ako by dalo čakať podľa názvu. Na ich dravosť, na napodobňovanie mužského sveta a  na schopnosť potlačiť emócie a stať sa terminátorom v ženskom vydaní alebo o ženách vyžívajúcich sa v dehonestovaní na Bol o rozhodovaní. Alfa ženy robia rozhodnutia v súlade so svojím vnútorným presvedčením a pocitmi, vychádzajú z toho, kým sú, nehrajú sa na osoby, ktorými nie sú a neboja sa ísť za tým, čo naozaj chcú, nech sú ich ciele akékoľvek.

ženy v dnešnom svete

My ženy musíme robiť najťažšie rozhodnutia. To, čo zvládne žena, nezvládne žiadna iná bytosť. Nebojme sa toho. Vážme si samé seba. Sme jedinečné, nenahraditeľné, silné, starostlivé a emocionálne. Máme toľko stránok osobnosti a toľko možností. Ale často si samé kladieme prekážky a určujeme si  vlastné limity. Toto by som nemala.  To by nebolo vhodné. Prečo?

Ženy boli vždy bojovníčky a museli vynaložiť viac úsilia v porovnaní s mužmi, aby dosiahli to, po čom túžia. Vždy boli posudzované, hodnotené, kritizované a súdené, bolo im upierané právo na vzdelanie, sebarealizáciu, právo voliť alebo pracovať. Bola im odopretá možnosť slobodnej voľby. V tom spočíva dnešná výhoda. Možnosť voľby, za ktorú nemusíme platiť takú vysokú daň ako ženy v minulosti. Nebojme sa preto rozhodnúť v súlade s našimi potrebami a túžbami a ísť za vlastným šťastím. Muži to robia každý deň a nemajú s tým problém.

byť ženou

Tak, ako pochopiť, čo v dnešnom svete znamená byť mužom, rovnako porozumieť, čo znamená byť ženou, je zložité.  Nájsť rovnováhu v prostrední, kde sa hranice posúvajú a stierajú je neľahká úloha pre obe pohlavia, ale nie je to úloha nemožná. Najprv musíme zistiť, kým sme a čo chceme. To je prvý krok na ďalšej ceste.

Byť ženou je fenomén. Je to nesmierne ťažká úloha, ale aj krásna príležitosť.

Táto pocta patrí všetkým ženám, ktoré sa neboja byť ženami, naplno si to užívajú a rozhodujú o svojom živote v súlade tým, po čom túžia a čo chcú dosiahnuť. Pre tie, ktoré sa neboja prekročiť hranice komfortnej zóny a posúvajú sa stále ďalej vo svojich skúsenostiach, vedomostiach, úspechoch, či zážitkoch.

 

Foto: pexels.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.