V dnešnom svete nekonečných možností a rýchlo sa meniacich dní je stále ťažšie nájsť klasiku. A ešte ťažšie je nájsť niekoho, kto by ju ocenil. Ľudia chcú šokovať a byť šokovaní. Naozaj šokujúce je však zohnať jednoduché kúsky oblečenia bez aplikácií, vzorov alebo iných „vylepšení“, ktoré nie sú záležitosťou jednej sezóny a ponúkajú možnosti sebarealizácie v oblasti štýlu.

Biely sveter

Pred rokmi, v čase mojej posadnutosti reklamnými fotografiami na parfémy, ma zhypnotizovala jedna z nich. Viac ako fotografia alebo reklama  na Boss Woman to bol portrét. Portrét ženy, ktorej oči sú plné energie, žiarivá pleť známkou zdravia a spokojnosti a nedbalo vyčesané vlasy prezrádzajú jej nadhľad v prístupe k životu. Čerešničkou, ktorá dopĺňala výnimočnú jednoduchosť, bol dokonale padnúci kašmírový biely sveter. Drzosť sa ruka v ruke dopĺňa s čistou eleganciou. Akoby sa tá žena náhodou ocitla na fotení a predsa tam patrila odjakživa.

 

boss woman sveter
http://parfumdepub.com

 

V puberte bola žiarivá pleť vzdialeným snom, nedbalo vyčesané vlasy nemožnou úlohou a životný nadhľad bol vzdialený asi ako pondelok piatku. Najrýchlejším  riešením, ako sa stať ženou s názorom, vlastným úspešným životom a štýlom bol preto biely sveter a najdostupnejší spôsob, ako ho získať bol útok na maminu skriňu.

 

 

svetre
pexels.com

 

Skriňa nesklamala. Studnica večnej inšpirácie a zabudnutých pokladov. Bol tam. Biely zavinovací  svetrík s tromi gombíkmi na každom boku a s príliš dlhými rukávmi, ktoré som musela nosiť zahnuté. Ale to neprekážalo mojej idei prerodu na štýlovú ženu. Mame som ho už nevrátila. Vyzbrojená svetrom a vzorkou vône Hugo Boss (vôbec mi nevadilo, že to nebola Boss Woman) som bola pripravená čeliť nástrahám bežných dní.

Čierny rolák

Ďalšou estetickou posadnutosťou v znamení nadčasovej klasiky bola reklama s čiernym rolákom značky Ralph Lauren. Žena na fotografii stelesňovala odlišný charakter, ako žena v bielom kašmírovom svetri. Inú formu dospelosti. Inú formu elegancie. Neskrývanú a otvorenú, prepojenú s luxusom a úspechom, ktorú  hrdo vystavuje na obdiv.

 

čierny rolák
www.highheelsinthewilderness.com

 

Tajomstvá  tejto ženy boli skryté za veľkými tmavými slnečnými okuliarmi. Intelektuálka s osobnými drámami, nedostupná a vážna. Jej úspech presvedčivo stelesňujú doplnky, ktoré má na sebe. Svoju vnútornú krehkosť chráni príťažlivou povýšenosťou  a vkusným opovrhnutím. Je presvedčivá a odhodlaná s nádychom osudovosti, ktorý sama cíti. Ako spieva Elán „presvedčivá ako červené ferrari alebo ako socha, kniha, či pieseň, keď sa podarí“ a nepotrebuje k tomu lacné triky alebo hlboký výstrih.

 

Ako je možné, že jeden rolák a sveter dokážu toho tak veľa povedať. Pocit, ktorý dokážu prepožičať a vzbudiť stojí za zaradenie týchto kúskov do šatníka. Platí tu priama úmera – čím jednoduchší kúsok, tým viac kreativity a možností kombinovania. Je to ako s čistým plátnom čakajúcim na realizáciu autora. To je možné povedať o každom klasickom kúsku oblečenia, ktorý čas premenil na nestarnúcu klasiku.

 

biely sveter
pexels.com

 

A ako najlepšie nosiť tieto dva kúsky oblečenia? To je absolútne na Vás. Malá inšpirácia však nezaškodí:

–          s nadšením pre doplnky

–          so šatkou

–          s navrstvenými zlatými retiazkami

–          s veľkými slnečnými okuliarmi

–          s náramkami alebo hodinkami

–          s červeným lakom na nechty alebo červeným rúžom

–          s béžovou a hnedou farbou

–          so žiarivou pleťou a šarmantnou drzosťou

–          s odhodlaním  byť sama sebou

 

 

 

 

Foto: https://unsplash.com/photos/sCn7NDoTYII

https://www.pexels.com/photo/close-up-photo-of-three-sweatshirts-1030946/

https://www.pexels.com/photo/woman-wearing-turtleneck-sweater-in-white-surface-709803/

http://parfumdepub.com/en/publicite-Boss-Woman-1836.html

https://www.highheelsinthewilderness.com/2014/11/turtleneck-love.html

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.