Muži sa snažia zjednodušiť si  život najviac, ako sa dá. Načo komplikovať  už aj tak zložitý systém fungovania? Sú majstrami delegovania úloh nielen v práci, ale aj v súkromnom živote. Cenia si svoje pohodlie a komfort a len ťažko sa ho vzdávajú. Aký je mužský pohľad na svet a z čoho sa oplatí vziať si inšpiráciu?

 

  • Na prvé miesto dajte seba

Vaše pohodlie. Vaša spokojnosť. Keď budete šťastná vy, bude šťastné aj vaše okolie. Ženy majú tendenciu starať sa o všetkých okolo seba. Až keď sú všetci naokolo šťastní, prichádza na rad ona. Takto sa však človek rýchlo vyčerpá a nakoniec nebude vládať postarať  sa o nikoho. Doprajte si občas chvíľu pre seba. Pravidelný relax, niečo, pri čom si oddýchnete a načerpáte novú energiu a myšlienky. Pracovať  je dôležité, ale aby sme mohli plniť svoje povinnosti s plným nasadením, musíme vedieť aj vypnúť.

 

  • Naučte sa pochváliť samé seba

Muži nemajú problém skonštatovať, že odviedli kus dobrej práce, že vyzerajú skvele alebo, že sa im niečo podarilo. Nemusia to počuť od druhých ( aj keď to samozrejme poteší), vedia oceniť sami seba a námahu, ktorú vynaložili. Naproti tomu ženy stále spochybňujú samé seba, analyzujú, riešia, čo by mohlo byť lepšie alebo čo sa nepodarilo.  A tým sa nadbytočne zaťažujú.

v čom by sa mali ženy inšpirovať od mužov

  • Sebavedomie

Súvisí s nazeraním na samého seba. Máloktorý muž je stelesnením ideálu krásy alebo charakteru, ale aj napriek tomu sa vnímajú v pozitívnom svetle a vždy dokážu nájsť na sebe nájsť niečo dobré. Táto schopnosť často ženám chýba. Sústreďujú sa na nedostatky ( ktoré má každý) namiesto toho, aby dokázali oceniť, v čom vynikajú a berú to ako samozrejmosť.

 

  • No stress/Less stress

Stres nás obklopuje asi všade. Muži si preto snažia nevyrábať ďalší analyzovaním hypotetických scenárov „čo keby“. Naopak, snažia sa o jednoduchosť v každej oblasti života a berú veci s ľahkosťou a nadhľadom. Každý robí chyby alebo občas prežije zlý deň, keď sa nič nedarí. Netreba to príliš rozoberať. Čo sa stalo, už sa nedá zmeniť, ale dá sa poučiť do budúcna.

 

Vravíte si, že takýto pohľad na svet je tak trochu egocentrický?  Na začiatok bude stačiť, keď sa naučíme byť na seba hrdé a nebudeme čakať, že nás niekto urobí šťastnými, ale postaráme sa o vlastné šťastie.

 

Foto: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.