Okrem ohňostrojov a výbuchov petárd znie prvými dňami  Nového roka veľmi často jedno slovo, a to predsavzatie.

Úprimne, neverím na predsavzatia. Počiatočné nadšenie alebo motivácia, ktoré obvykle vedú k predsavzatiam vyprchajú rýchlejšie ako bublinky šampanského a neostane nič, okrem výčitiek. A tak presúvame svoje predsavzatia z jedného roka do druhého, tlačíme ich pred sebou, až sa z nich stanú vzdialené a nesplniteľné prekážky.

šampanské
pexels.com

Namiesto predsavzatí sú skvelé konkrétne ciele, ktorých splnenie sa dá postupne naplánovať a rozdeliť na menšie méty, ktoré sa dosahujú lepšie a motivujú k ďalším krokom a tie k splneniu snov. Namiesto mrhania času v začarovanom kruhu predsavzatí je užitočnejšie nasmerovať energiu na vytvorenie plánu  a krokov k dosiahnutiu cieľa. S Novým rokom  a novými predsavzatiami (alebo radšej cieľmi a plánmi na ich dosiahnutie) prichádza aj čas bilancovania a „upratovania“ myšlienok. Na novoročné upratovanie sa, na rozdiel od toho bežného teším. Pri upratovaní je totiž možné objaviť nápady dávno zabudnuté a zapadnuté prachom iných myšlienok a problémov alebo prísť na úplne nové a urobiť miesto pre ich rast a rozvoj.

Šampanské

Týka sa to nielen triedenia myšlienok, ale aj šatníka. Navyše darovanie oblečenia tým, ktorí ho potrebujú a využijú je dobrým skutkom, ktorým sa oplatí začať rok. Nový rok, nový začiatok. Nie, žeby sa z človeka stala nová osobnosť, ale prelom rokov so sebou prináša prílev novej energie, ktorá sa dá s dobrým plánom pretransformovať do zaujímavých výsledkov.

Občas potrebujeme precítiť ten slobodný pocit nezaťaženosti starým rokom a uplynulými udalosťami. Aspoň na chvíľu, kým sa nevrátime na pevnú zem. Prelom rokov prináša možnosť resetu, či už osobnostného, resetu štýlu alebo smerovania, kam sa uberáme. Tak nech váš rok 2019 pripomína šampanské. Nech máte toľko iskrivých nápadov, koľko je v šampanskom bubliniek, nech sú vaše dni naplnené výnimočnými okamihmi, ktoré stoja za oslavu  a nech si ich vychutnáte spolu s najbližšími.  Na zdravie!

Foto: https://www.pexels.com/photo/abstract-art-blur-bokeh-285173/

https://www.pexels.com/photo/breakfast-champagne-hotel-6685/

Day

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.