V týchto dňoch nás prekvapili neobyčajne mrazivé dni a mnohým z nás sa v týchto mínusových teplotách nechce vystrčiť ani pätu z domu. Ak tiež patríte k ľuďom, ktorí majú radšej teplejšie počasie, je tu pre Vás zaručený spôsob ako si spríjemniť dlhé zimné dni.

Ak nie ste práve z tých, ktorí vezmú sánky alebo lyže a pôjdu sa vyšantiť do snehu či na svah, siahnite radšej po kvalitnom filme, ktorý vás zahreje a navodí tú správnu atmosféru.

Nie je predsa nič lepšie ako sa zababušiť do deky, dopriať si pohárik vareného vína a usadiť sa do pohodlného kresla v spoločnosti dobrého filmu.

Tu je zopár výnimočných filmov, ktoré by nemali chýbať v tomto mraze:

Prvým filmom, ktorý by ste si mali dopriať je Swing time (1936).

Dej filmu nám rozpráva príbeh o tanečníkovi a nepolepšiteľnom gamblerovi menom Lucky Garnett, (Fred Astaire), ktorý potrebuje získať peniaze aby sa mohol oženiť so svojou snúbenicou. Cestu mu však skríži krásna učiteľka tanca Penny (Ginger Rogers), s ktorou si padnú oka, a neskôr sa do seba zaľúbia. Hlavnou témou tejto príjemnej romantickej komédie síce nie sú Vianoce, ale dej sa odohráva v zime a krásne zasnežené scenérie navodia tú správnu atmosféru. Okrem toho legendárny Fred Astaire a jeho nenapodobiteľné tanečné výstupy sú skvelým spríjemnením chladných večerov strávených v deke s vínom v ruke.

A pri Fredovi Astairovi ešte chvíľu ostaneme. Tentokrát mu bude po boku stáť Bing Crosby a tancovať a spievať nám budú v podniku, ktorý funguje len cez sviatky. Aj keď už máme po Vianociach, týmto filmom nič nepokazíte.  Ide o film Holiday Inn (1942)

A do tretice  spomeňme príjemnú komédiu Shop around the corner (1940). Ide o zábavnú komédiu, ktorá svojim romantickým humorom roztopí nejedno zamrznuté srdce. James Stewart spolu s Margaret Sullavan tvoria dvojicu, ktorú si zamilujete a určite Vás navnadí pozrieť si aj iné Lubitchove filmy. Zápletka sa odohráva v malom obchodíku na rohu, kde dvaja ľudia – zamestnanci, ktorí sa nemajú zrovna moc radi začnú spolu komunikovať prostredníctvom listov nevediac, s kým si vlastne píšu. Aká by to bola romantická komédia, keby sa do seba nezamilovali. Možno ste tento príbeh už videli v novodobom spracovaní Láska cez internet. Ak si chcete dopriať trochu štýlovejšiu verziu, určite nezabudnite na Shop around the corner.

 

 

 

Zdroj, foto :www.imdb.com

 

One thought on “Ako si spríjemniť mrazivé zimné dni”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.