Ľudia s bohatým vnútorným svetom sa neboja ticha a mlčania. Vedia, že menej je niekedy viac. Vyberajú si kde, komu a kedy povedia, čo majú na srdci a ktoré  z myšlienok chcú zdieľať s ostatnými.

Introverti sú obvykle v menšine. Väčšina ľudí má aspoň z časti extrovertnú povahu alebo prinajmenšom radi rozprávajú. Samozrejme, komunikácia je dôležitá od odovzdávania informácií až po riešenie  rôznych situácií . Ale v spoločnosti je, bohužiaľ, obvyklé, že keď je niekto v menšine, je (akýmkoľvek spôsobom) nepochopený väčšinou. Je to predovšetkým spôsobené pohodlnosťou a nedostatkom empatie.

Introverti sa neustále stretávajú s tým istým klišé, ktorým sú v malých obmenách neustále vystavovaní v podobe hodnotení druhými až po otázky, ktoré sa pravidelne opakujú.

introverti a klišé

Základné fakty:

To, že niekto mlčí, neznamená, že nemá čo povedať.

Smalltalk je strata času.

Uprednostnenie samoty a vnútorného sveta neznamená automaticky  osamelosť.

Vzácne sú tie chvíle, keď sa môžete ponoriť do vlastných myšlienok a nechať ich plynúť, lebo Vás často privedú k zaujímavým nápadom alebo zlepšeniam.

Pár skutočných priateľov, s ktorými sa dá  porozprávať alebo napríklad len tak mlčať je omnoho lepších ako stovky známych.

Introvertnosť je často nesprávne zamieňaná s hanblivosťou, strachom z neznámeho, aroganciou, povýšeneckým či chladným prístupom.

Byť introvertom neznamená byť nudným. Práve naopak, introverti bývajú veľmi kreatívni, inteligentní a výnimoční ľudia.

Byť introvert neznamená byť čudák.

 

Hodnotenia, ktorým sú introverti vystavení:

Si taká/ý tichá/ý.

Vôbec sa nebavíš.

Zrejme sa nudíš.

Táto téma Ťa nezaujíma.

 

Otázky, s ktorými sa introverti často stretávajú:

Prečo nič nehovoríš?

Je ti niečo?

Nad čím premýšľaš?

Si smutná/ý?

 

Foto: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.