Šatky sú štýlovým a praktickým kúskom v šatníku. Dokážu oživiť každý outfit. Francúzsky ich používajú  s obľubou a sú pre ne známkou vkusu. U nás na uliciach ich však vídať zriedka. 

Je škoda nevyužiť potenciál, ktorý v sebe šatky skrývajú. Okrem klasického spôsobu viazania okolo krku alebo použitia ako čelenky je aj viacero ďalších  zaujímavých spôsobov, ako šatku nosiť a využiť.  Hodí sa nielen k sakám, ale aj jednoduchým tričkám. A peknou inšpiráciou sú aj filmy Thelma a Louise alebo Chyťte zlodeja.

šatka
tumblr.com

Ozdoba vlasov

Vlasy zopnuté do chvosta oživíte uviazaním šatky. Nemusí to byť len prázdninový look. Aj v meste, kancelárii či keď si vyrazíte večer s priateľmi takto uviazaná šatka odľahčí outfit a dodá mu nádych dievčenskej bezstarostnoti.  Turban je tiež chic variantom, ktorý zaručene upúta pozornosť.

Ako náramok

Krátku šatku obmotajte okolo zápästia, uviažte na mašľu alebo jednoducho na uzol, ktorý môžete nechať  viditeľný alebo ho môžete schovať pod spodnú vrstvu šatky.   Vznikne  tak vkusný a výrazný náramok, ktorý nikto neprehliadne. Obzvlášť sa hodí k jednoduchým šatám alebo topom, skvele vyzerá aj v spojení s koženou bundou. Nemusíte ho dopĺňať žiadnym ďalším šperkom alebo naopak môžete „navrstviť“ ďalšie náramky alebo pridať hodiny.

ako nosiť šatku
pexels.com

Ako opasok

Overený spôsob použitia šatky je jej previazanie cez šaty, oversized košeľu alebo použitie ako opasok na nohavice či rifle.  Na rifliach sa dá krátka šatka uviazať samostatne  aj cez niektoré pútko na opasok a vytvorí sa tým zaujímavý detail, ktorý oživí jednoduchosť džínsov.

šatka na rifliach
tumblr.com

Na kabelku

Kabelka môže vyzerať  vždy trochu inak, ak na ňu uviažete šatku. Ak je šatka z jemného alebo hodvábneho materiálu, ktorý je klzký, treba ju uviazať starostlivo a pevne, aby sa neuvoľnila. Okrem toho, takto budete mať šatku vždy po ruke na akékoľvek použitie, stačí (sa) odviazať.

šatka na kabelke
pexels.com

Navyše, my považujeme šatku uviazanú na kabelke za symbol nezávislosti a kreativity ženy. Tak čo, pridáte sa?

Foto: pexels.com, tumblr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.