Vône nám pripomínajú prežité okamihy a sú čriepkami spomienok. Alebo esenciou snov a túžob. Ak chcete, aby Vám vôňa pripomínala konkrétne miesta a destinácie alebo by ste radi zladili parfém s miestom, kam sa chystáte na dovolenku, alebo  jednoducho chcete mať prázdniny všade so sebou, tu je niekoľko tipov, ktoré vás prenesú do exotických krajín, na vysnívané miesta  alebo premenia bežné dni na vzácnu oázu. Parfumy s vôňou dobrodružstva.

Mnoho značiek a nosov sa snaží zachytiť vône ďalekých krajín a konkrétnych miest, ktoré nám nedajú spávať a sú predmetom našich snov a cestovateľských túžob, zachytiť do malej fľaštičky ten výnimočný pocit dobrodružstva, očakávania, zrýchleného tlkotu srdca a vzrušenia z nepoznaného.

Ako milovníčky parfumov sme pre vás pripravili výber niekoľkých vôní zachytávajúcich atmosféru dovolenkových destinácií, vzdialených miest a cestovania. Konkrétne zloženie k vôňam neuvádzame, aby sme nekazili dojem, ktorý majú vyvolať. Necháte sa zlákať?

Hemès 

Táto značka má vo svojom portfóliu celú radu cestovateľských parfumov voňajúcich ako exotické záhrady z rôznych kútov sveta. Záhrada na Níle, stredozemná záhrada alebo indická záhrada po monzúne, to všetko si môžeme vyskúšať jedným privoňaním. Parfumy sú krásne svojou výnimočnosťou a ocenia ich tí, ktorí majú už niečo navoňané.

hermes un jardin parfumy
Šťavnaté záhrady v podaní francúzskej značky

 

Un jardin sur le Nil – impresionistická prechádzka ostrovnými záhradami na Níle, svieža vôňa vody a piesku, iskrivá a plná života. Citrusová, zelená, svieža a korenistá, taká by mala byť táto egyptská záhrada.

Un jardin en Miditerranee –  novela, ktorá opisuje ducha stredozemnej záhrady so stromami a kvetmi a evokuje mozaiku vôní súkromnej tuniskej záhrady. Predstavuje idylický svet tieňov, vody a svetla.  Očarí vás drevitá, zelená, citrusová aróma.

Le jardin de Monsieur Li – Záhrada pána Li stelesňuje čínsku záhradu nachádzajúcu sa niekde medzi snom a predstavivosťou. Miesto meditácie, kde prechádzky sú sprevádzané myšlienkami a každý krok oslobodzuje predstavivosť. Má charakter citrusovej zelenej vône s arómou bielych kvetov.

Un jardin sur le toit – alebo doslova záhrada na budove, predstavuje tajnú záhradu skrytú v srdci mesta, v Paríži. Záhrada nachádzajúca sa na streche budovy Hermès na ulici 24 Faubourg Saint – Honoré.  Zelená, svieža vôňa zláka svojimi ovocnými tónmi.

Un jardin après la mousson – objavuje nečakané aspekty Indie, kde monzún navracia späť, čo slnko vzalo a odnáša spaľujúci dych sucha. Je to príbeh znovuzrodenia prírody. Nájdete v nej korenie vo všetkých podobách.

Také sú parfumy Hermès – poetické a tajomné. Prenesú vás do rozprávkového a idylického sveta vzdialených a neznámych miest. Očarujúce, šťavnaté záhrady prinášajúce útechu v meste, suchu a samote. Skryté poklady, ktoré čakajú na svoje objavenie.

Chloé Nomade

Parfém uvedený na trh tento rok má predstavovať modernú kvetinovú chypre vôňu. Podstatné je však slovo „moderná“, pretože  na chypre je v skutočnosti  pomerne sladká. Voňavej kompozícii to neubližuje, práve naopak, vôňa pôsobí príjemne a mäkko.

Domov je všade. Vo svetle, v každom človeku, ktorého stretnem.“  Počujeme hlas hlavnej hrdinky krátkeho filmu k parfumu. Parfum má byť určený žene, ktorá je slobodná, odvážna, milujúca dobrodružstvo. Žena, ktorá túži spoznávať. Je stelesnením cestovateľského ducha, keď cesta je cieľ a neustály pohyb je samozrejmosť.

 

Kenzo

Japonský návrhár a jeho spoločnosť nás prenesenú prostredníctvom cestovateľskej rady parfumov na Sicíliu, Madagaskar a Bali, dokonca v konkrétnu hodinu dňa, aby nám ukázali krásu týchto oblastí a ich výnimočné arómy. Chcete zažiť toskánske ráno, západ slnka na Madagaskare alebo jeho východ na Bali? Flakóny parfumov zodpovedajú svojimi farbami pocitom, ktoré majú vyvolať a svetlu dňa, ktoré je charakteristické pre konkrétnu hodinu na vybranom mieste.

10:10 AM in Sicilia – stelesňuje rannú atmosféru južného pobrežia Talianska. Preto nesmú chýbať citrusy, biele kvety, drevo,  či figovník.

5:40 PM in Madagaskar – prenesie nás trošku ďalej,  do Madagaskaru. Má stelesňovať západ slnka a koniec denného svetla, obsahuje svieže kvety zahalené do vanilky.

 

Kenzo 5:40 PM in Madagaskar parfume
Západ slnka na Madagaskare

 

7:15 AM in Bali – predstavuje ráno na tomto ostrove, kým sa deň prebúdza a príroda kvitne vo sviežom vzduchu počas východu slnka. V zložení  sa skrýva grepfruit, jazmín a vanilka v sladkej harmónii.

Guy Laroche Fidji

Parfum s názvom Fidji  pozýva na slnečné ostrovy v južnej časti Tichého oceánu, vzdialené od bežných dní a reality, do exotického  sveta zahaleného do arómy dreva, zelených tónov a kvetov. Vôňa bola vytvorená v r. 1966 a zachytáva atmosféru slnkom zaliatych dní, mora a exotických rastlín.  Ak vás láka cesta práve na Fidži, alebo potrebujete načerpať novú energiu a relaxovať, je tu možnosť vyskúšať si, ako vám bude život v raji na zemi voňať:).

 

Fidji Guy Laroche parfume

 

Fendi Asja 

Korenistá, kvetinová vôňa v nádhernom zlato-čiernom flakóne  láka svojou okázalosťou a otvára bránu do aromatickej Ázie, pre ktorú sú charakteristické výrazné koreniny, ako klinček, či škorica, ktoré očaria aj v tejto vôni spolu s drevitými a kvetinovými tónmi. Parfum nás zavedie do čarovného voňavého sveta luxusu, dobrodružstva, farieb a chutí.

 

asja fendi parfume

 

Dior Cruise Collection

Dior bol fascinovaný jachtingom a cestovaním. Tieto jeho vášne sa odrážajú okrem niektorých kolekcií oblečenia aj v tejto cestovateľskej rade parfumov, ktoré sú útekom z bežnosti. Miesta, kde čas plynie svojím vlastným tempom. Ingrediencie použité v parfumoch sa viažu vždy ku konkrétnemu miestu, ktorému je vôňa určená. Ide o radu sviežich kolínskych predstavujúcich luxusný útek na miesta plné relaxu a slnka.

 

dior escale collection

 

Escale à Portofino predstavuje citrusovo-aromatický vánok. Výrazné citrusy dopĺňa svieže korenie a drevo. Vôňa odhaľuje sviežosť stredozemných citrusov, ktoré sú pre túto oblasť typické. Portofino je mesto nachádzajúce sa na v severozápadnej časti Talianska. Je veľmi obľúbené medzi celebritami . To, čo predstavuje Nice na Francúzskej riviére je Portofino na riviére Talianskej.

Escale à Pondichery nás prenesie do indického mesta, do nadčasovej, mestskej atmosféry, dýchajúcej sofistikovanosťou.  Zelená, korenistá , svieža vôňa  s  bielymi kvetmi nás pozýva cestovať, prežívať dobrodružstvo a relaxovať.

Escale aux Marqises – korenistá vôňa  v kombinácii s citrusmi stelesňuje divokú  a nespútanú atmosféru skupiny vulkanických ostrovov vo Francúzskej Polynézii.

Escale à Parati – Parati je mesto v Brazílii situované pri Zelenom pobreží blízko Rio de Janeira. V citrusov-zeleno-drevitom parfume sa odráža živá a pastelová krajina, smiech, hudba, samba a more.

L´occitaine Terre de lumière

Krajina svetla, čas v Provensálsku nazývaný Zlatá hodina, krátky moment na súmraku, keď slnko zapadá a obloha sa zaleje zlatým a fialovým svetlom. Vzduch sa naplní najkrajšími vôňami provensálska. To je Terre de lumière, Krajina svetla.  Sladká vôňa, med a kvety sa spojili v prvej gurmánskej vôni do firmy L´occitaine.

 

 

 

Zdroj: youtube.com, fragrantica.com

Foto:

https://images.pexels.com/photos/279574/pexels-photo-279574.jpeg?cs=srgb&dl=beach-beautiful-blue-279574.jpg&fm=jpg

https://www.groupon.it/deals/herms-profumi-edt-100ml

https://www.fragrantica.com/perfume/Kenzo/5-40-PM-in-Madagascar-5729.html

https://iscentyouaday.com/tag/what-smells-like-guy-laroche-fidji/

http://www.omfragrances.com/asja-fendi-women-p-7766.html

http://www.kafkaesqueblog.com/2013/08/15/les-escales-de-dior-pondichery-portofino-parati-marquises-the-cruise-collection/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.