Sú dni, ktoré sú fajn,utekajú jeden za druhým ako voda. Sú dni, ktoré sú normálne a tie, ktoré by ste najradšej preskočili. Niekedy však stačí maličkosť a všetko sa môže otočiť k lepšiemu. Ako lepšíte náročný deň? Urobte si radosť.

Už ráno, keď vstanete, nie je to ono. Raňajky nestíhate alebo nechutia, nálada mizerná, hlava začína bolieť, ale treba ísť za povinnosťami. Ani sami neviete prečo máte takú zlú náladu. Možno podvedomie pracuje a viete, že vás máta ešte nočný sen alebo vás čaká nepríjemný deň a dopredu si píšete scenáre, ako to asi bude vyzerať a popredu vzdycháte. Príčin môže byť veľa. Keď je už deň v plnom prúde,nedarí sa vám. Mýlite sa, padajú zlé rozhodnutia, hlava stále bolí, z kolegov vás ide poraziť, nadriadení sú fakt protivní, všetko a všetci vám vadia.

Ak sa na to teda necítite a najradšej by ste utiekli, treba si upokojiť myšlienky.  Tak si teda urobte radosť. Urobte niečo, čo by mohlo ten deň aspoň trošku vylepšiť. Kolegov nezrušíte mávnutím čarovného prútika, úlohy sa sami nevyriešia, ale všetko sa dá, keď sa chce. NIČ NIE JE TAKÉ ZLÉ, AKO TO VYZERÁ. Tak urobte sami sebe láskavosť, svet sa nezrúti, ak si spravíte malé voľno. Občas skutočne  treba aj to. A každý z nás je nahraditeľný, aj keď si myslíte, že práve teraz nie ste. Divili by ste sa.

zlepšenie náročného dňa

Vyjdite si do mesta, prechádzka, kávička, pustite všetky negatívne myšlienky preč. Pozorujte svet okolo vás a myšlienky nech plynú iba tak. Možno vás niečo alebo niekto zaujme. Kúpte si nejakú drobnosť, ktorá vás poteší práve v tej chvíli. Hocičo. Ak sa takto ukľudniť a odreagovať neviete, ak vás stále hnevá celý svet, choďte domov, napustite si vaňu teplou vodou, ponorte sa do kúpeľa, do ticha a vôbec nerozmýšľajte nad ničím. Jednoducho oddychujte, nič vám neujde.

Vždy sa nájde niečo, čo vás poteší. Alebo si zabehnite po plavky a choďte si zaplávať na plaváreň. Bude to očista od všetkého negatívneho. Ak vám spraví náladu dobrý obed, kľudne si ho vychutnajte od polievky až po dezert. Možno práve toto vás dostane do lepšej nálady a pohľad na svet bude lepší. Čo bolo ráno zlé, k večeru sa polepší. Hlavne si urobte radosť. Občas jednoducho musí myslieť každý sám na seba, aby sa vám darilo nielen v práci, ale aj v súkromí. A keď budete spokojní vy,bude aj vaše okolie. Nuž, sú také dni…

 

Autor: Ja

Foto: pexels.com

One thought on “Ako zlepšiť náročný deň a povzbudiť unavenú myseľ”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.