Provensálske leto v olfaktorickom svete z pohľadu značky L´Occitane predstavuje príjemnú atmosféru a vône, ktoré sa snažia prispieť originálnym spôsobom k pohľadu na leto. Je to osviežujúca zmena, ak hľadáte niečo iné, ako kokos, ovocný gurmánsky koktail, opaľovací krém, more alebo citrusy. Tri vône sú vystavané na kvetoch a bylinkách a pripomínajú pohodovú prázdninovú náladu.

sk.loccitane.com

Mélilot

Patrí do edície „Zabudnuté kvety“ – kvety, ktoré sa bežne vyskytujú v prírode, ale nie sú súčasťou parfumérskeho remesla a parfumérie. Značka sa tak prihlásila k riešeniu problémov s biodiverzitou a vytvorili tri vône, ktorých súčasťou sú takéto „zabudnuté“ kvety: komonica (Mélilot), hloh (Noble Epine) a vratič (Barbotine). Každý z vybraných kvetov má zásadný vplyv pri ďalších činnostiach, ako je kŕmenie zvierat, život hmyzu, či hnojenie pôdy.

Súčasťou vône Mélilot je komonica lekárska. Podľa informácií uvedených na stránke zdravopedia.sk má pozitívny vplyv na nervovú sústavu, pomáha pri ťažkostiach v období klimaktéria, má protizápalové účinky a môže byť účinná napríklad aj pri bolestiach močového mechúra a obličiek.

Rok: 2023

Zloženie:

Hlava: mrkvové semienka, galbanum, hruška (mrazená)

Srdce: listy lieskového stromu, sladká ďatelina, seno (absolute)

Základ: cédrové drevo, vetiver, obilie (otruby)

Popis:

Bylinkovo-sladká, krémová, miestami až mliečna, ale zároveň suchšia. Veľmi ťažko sa mi identifikovali jednotlivé zložky, skôr ju vnímam ako celok. Miestami pripomína šampón, najmä na začiatku. Je nasladlá, nie vanilkovo, ambrovo, ani gurmánsky, ale skôr bylinkovo, neskôr na koži jemne vonia po orieškoch a karamele.

Pocit, ktorý vyvoláva:

Prehriata slnkom, stelesňuje slnečný deň a žltú farbu. Poznáte slamienku? Takto nejako si predstavím, že by mohla voňať. Automaticky sa vynorila v mojej mysli po privoňaní k tomuto parfému.

Dojem:

Zaujímavá, jedinečná, nie je tuctová a určite s ňou nezapadnete v dave. Prekvapivo elegantná, čo som nečakala od EDT voňajúcej po lúčnych kvetoch.

sk.loccitane.com

Herbae

Pocta provensálskym lúkam a bylinkám. Má predstavovať neskrotnosť a slobodu. Zaujímavosťou je flakón. Viečko je omotané rafiou s ručne viazaným uzlom a vo vnútri flakónu sa nachádza zelená trubička, ktorá sa ohýba do oblúka a odkazuje tak na steblo divokej trávy.

Rok: 2019

Nos: Nadège Le Garlantezec, Shyamala Maisondieu

Zloženie:

Hlava: ibiškovec pižmový, zelený bergamot, ružové korenie

Srdce: kvet bielej pŕhľavy, divá ruža, černica, šalvia

Základ: divá tráva, pižmo, kašmír

Popis:

Zelená, krémová vôňa pripomínajúca mydlo. Začiatok je vzdušný, čo môže spôsobovať ružové korenie. Neskôr sa v náznakoch objavuje žihľava a drevité tóny, krémovosť pridáva kašmír. Vo vôni opäť cítiť „šampónové“ tóny, o čosi výraznejšie ako pri Mélilot.

Pocit, ktorý vyvoláva:

Zelená vôňa čistoty. Prvok lúky sa tu objavuje skôr v náznakoch, čo bolo pre mňa trochu sklamaním, lebo téma divokej lúky nie je rozpracovaná tak, ako som očakávala. A to je zrejme ten problém – vysoko nastavené očakávania.

Dojem:

Príjemná a ľahká vôňa, ktorá nepôsobí divoko, skôr uhladene.

sk.loccitane.com

Osmanthus

Rok: 2021

Nos: Marypierre Julien, Michel Girard

Zloženie:

Hlava: marhuľa, hruška, horký pomaranč

Srdce: osmantus, semienka mrkvy, mahonial (kvetinovo-zelený, pripomína magnóliu, pivonku, geranium, grep a liči)

Základ: cédrové drevo, santalové drevo

Popis:

Príjemná, letná, ovocno-kvetinová, ale nepresladená. Marhuľa a osmanthus sa pekne dopĺňajú a vytvárajú jednoliaty, takmer až jednotónový dojem.  Opäť neskôr jemne prechádza do šampónových tónov, ale skôr v náznakoch. Na záver sa ukážu drevité zložky, na ktorých je vôňa vyskladaná v základe.

Pocit, ktorý vyvoláva:

Ak by som mala zvoliť len jediné slovo, boli by to prázdniny. Navodí veselú, bezstarostnú atmosféru.  Ako sa deti tešia na zmrzlinu alebo sa napchávajú čerstvo natrhaným ovocím. Skutočne pripomína niečo z detstva, ale zároveň je ženská a elegantná.

Dojem:

Veselá, letná, prázdninová. Vôňa na voľný čas pre elegantnú ženu, ktorá si chce na chvíľu pripomenúť bezstarostné časy prázdnin.

Zdroj:

sk.loccitane.com

ie.loccitane.com

kiwla.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.