Tyrkysová priezračná voda, ostré skalné útesy, pieskové pláže, slaný morský vánok, vôňa najrôznejších špecialít, uličky vedúce k pokladom talianskej kuchyne. To je len niekoľko z lákadiel Sicílie. Taliansko je vo všeobecnosti vďačným (a zdá sa, že možno aj nekonečným) zdrojom inšpirácie pri kreatívnych činnostiach. Výnimkou teda nie je ani tvorba parfumov. Atmosféru Sicílie sa snažilo zachytiť mnoho výrobcov, výsledky však bývajú často veľmi podobné čo sa inšpirácie a zložiek týka. Ak však aj v tomto prípade očakávate parfum postavený na citrusoch, budete prekvapení.  Aqua di Parma poukazuje na to, že zážitky zo Sicílie môžu mať omnoho širší rozmer. 

Rok: 1999

Nos: ?

Mandorlo si Sicilia patrí do kolekcie vôní Blu Mediterraneo, ktorá má evokovať kúzlo talianskeho Stredomoria a snaží sa tak urobiť prostredníctvom vybraných ingrediencií typických pre každú zvolenú oblasť. Do tejto stredomorskej kolekcie patria:

Fico di Amalfi

Mirto di Panarea

Bergamotto di Calabria

Mandorlo di Sicilia

Cipresso di Toscana

Arancia di Capri

Pobrežie Sicílie
Pobrežie Sicílie

Zloženie:

Hlava: aníz, pomaranč, bergamot

Srdce: ylang-ylang, jazmín, zelené mandle

Základ: vanilka, tolu balzam, pižmo, céder

Popis: Mandorlo di Sicilia je poňatá úplne inak, ako väčšina vôní vytvorených s cieľom zachytiť atmosféru a ducha tohto jedinečného ostrova. Dominujúcimi zložkami sú mandle, ylang-ylang, vanilka a tolu balzam. Spoločne sa tieto prevládajúce tóny spájajú v gurmánskej a hrejivej vôni, ktorá miestami pripomína mandle v cukre. Čo je dôležité, zložky sú pekne vybalancované harmonicky spolu ladia. Vôňa nepôsobí lacno, umelo, ťažkopádne, ani prvoplánovo, čo by sa mohlo pri vôni tohto typu stať veľmi jednoducho. Vanilka je mliečna, prepojená s tolu. Napriek  gurmánskemu charakteru nie je vôňa presladená, drží sa v rovine príjemných vôní a nie je zaťažujúca ani pri vyšších teplotách.

Blu Mediteraneo
Blu Mediterraneo

Pocit, ktorý vyvoláva: Hebká a zamatová ako jemné pohladenie. Evokuje slnkom zaliate ulice sicílskeho mesta lemované kaviarňami a tratóriami, pobrežie s azúrovou vodou (napodobenú farbu flakónu) a šumením vĺn rozbíjajúcich sa na skalách. Morský vánok vo vlasoch a sladký dezert na tanieri. Lenivosť prebudená neúnavným slnkom, talianska bezstarostnosť a závan povestného dolce vita. Nie je vôbec náročné nechať sa zlákať sicílskym nazeraním na svet vyobrazeným touto vôňou, užívať si siestu, slnko a všetky sladké dobroty, ktoré sú pre túto oblasť typické (medzi nimi aj mandle, ktoré sa na Sicílii pestujú

Dojem: Pohodová. Sladká a gurmánska. Prebúdza túžbu nechať sa unášať krásami, ktoré život prináša. Stelesňuje nadhľad a bohémsky hedonizmus. Jednoducho amore na prvé privoňanie.

Reklamná kampaň na kolekciu Blue Mediterraneo

Zaujímavosti: Aqua di Parma je talianska značka, ktorej korene siahajú až do roku 1916. Jej zakladateľ,

Carlo Magnani, pochádzal (ako inak) z Parmy a prvú kolínsku vodu pripravil ako svoju osobnú vôňu.

AdP sa snaží zachytiť vo svojich vôňach a kolekciách ducha Talianska, o čo sa pokúšajú so

starostlivosťou príznačnou pre všetky produkty made in Italy.  A čo je ešte typické, je taktiež tajnostkársky prístup k postupom, zložkám a ďalším podrobnostiam. Nepodarilo sa mi preto dopátrať, kto je nosom stojacim za zrodom tejto vône.

Zdroj:

pexels.com

scentbird.com

youtube.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.