Oddychové miesto Parížaniek a Parížanov, kde trávia svoj čas na rozľahlých plážach, kochajú sa krásnymi výhľadmi, užívajú si svieži vzduch, prechádzky po promenádach a pobreží a prenajímajú si elegantné vily. To všetko (a určite omnoho viac) v sebe skrýva Normandia. Konkrétne Deauville si obľúbila aj samotná Coco Chanel, ktorá sa nechala inšpirovať miestnym prostredím a otvorila si tu prvý butik, kde ponúkala okrem legendárnych klobúkov napríklad aj pruhované tričká inšpirované štýlom miestnych námorníkov.

Rok: 2018

Nos: Olivier Polge

Pláž v Deauville

Every Les eaux de Chanel is journey. V tomto prípade sú to cesty inšpirované Coco a jej obľúbenými destináciami, ktoré v jej živote zastávali dôležitú úlohu. Okrem Deauville bolo postupne vytvorených ešte niekoľko journey parfumov:

Paris – Biarritz 2018

Paris – Venise 2018

Paris – Riviera 2019

Paris – Èdimbourg 2021

Paris – Paris 2022

Zloženie:

Hlava: sicílsky pomaranč, bergamot, citrón, bazalka

Srdce: zelené tóny, jazmín, ruža

Základ: pačuli, drevité tóny

Popis: ide o pomerne sviežu vôňu s riadnou dávkou pačuli, ktoré spolu so zeleňou udávajú celkový tón vône. Parfum by sa mal otvárať sicílskym pomarančom, skôr by sa ale dalo povedať, že ide o mix citrusov v tlmenej sile, na malú chvíľu sa ozve sušená bazalka, ale spomínané pačuli ju nenechá plne  vyniknúť. Neskôr vôňu zjemnia kvetinové tóny. Ide o koncentráciu toaletná voda, ktorej výdrž je pomerne slabá.

Pocit, ktorý vyvoláva: Prechádza po pobreží, kde svieži, skôr chladný vzduch hladí tvár. Miesto dočasného úteku, ktorému dodáva krásu práve limitovaný čas na jeho objavovanie a svojou dočasnou bezstarostnosťou láska k návratom. Je to stvárnenie vidieku podľa Chanelu, stále dostatočne elegantný, aj keď miestami prekvapí nečakanou spontánnosťou. Na Chanel má nadhľad a zároveň sa nevzdáva svojej odmeranosti. Vôňa je vitálna a žiarivá.

Dojem: nechanelovský, ale súčasne sa v tomto parfume Chanel nezaprie. Stelesňuje miesto známe a pritom neznáme. Je v pohybe ako chladné morské vlny vo vetre a poskytuje priestor na vychutnávanie voľnosti a slobody.

V prípade Paris – Deauville je to dva v jednom

Zaujímavosti: nos parfumu, Olivier Polge je synom Jacquesa Polgea, ktorého nahradil po odchode do dôchodku na pozícii in-house parfuméra pre Chanel. Paris – Deauville je určený ženám, ako aj mužom.

Zdroje:

deluxshionist.com, pexels.com, indeauville.fr, pinterest.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.