Francúzska značka Verstile je moderným stelesnením prístupu k olfaktorickému zážitku. Neboja sa kombinovať zaujímavé zložky. Niektoré sú skutočne autentické (coca cola a popcorn v God bless cola, pesto v Rital date), niektoré o niečo menej. Čo im však nemožno uprieť, je odvaha a inovantívny prístup k tvorbe a uhol pohľadu, ktorý je vcelku osviežujúci v množstve vôní, ktoré dnes vznikajú.

kollab.store

Nos:

Elia Chiche

Zloženie:

Hlava: diacetyl, sulfurol

Srdce: kumarín, brazílska tonka

Základ: španielsky jalovec, káva, americký céder, sezamový extrakt, timbersilk

„Gurmánska pozvánka k raňajkám.“

Popis  

Vôňa má jemne mliečno – kávový podtón, ale skôr v náznaku. Výraznejší je karamelový charakter. Karamel sa jemne pripálil, minimálne má tmavšiu farbu. Vôňa je výrazne drevitá, čo spôsobuje zrejme céder a timbersilk.  Sezam prepožičiava vôni zemito-nasladlý tón a podčiarkuje „pripálený“ nádych. Jemnú pikantnosť dodáva parfému korenistá tonka.

V zložení je uvedených viacero syntetických zložiek, ktoré stoja za pozornosť.

Kompozícia obsahuje diacetyl. V prirodzenej forme je to vedľajší produkt kvasenia a nachádza sa v alkoholických nápojoch a v masle. V parfémoch sa používa v syntetickej podobe a vôni prepožičiava maslový charakter.

V zložení sa uvádza tiež sulfurol. V prirodzenej forme sa nachádza v alkoholických nápojoch, grilovanom mäse, kakaovom extrakte a tiež arašidoch. V syntetickej forme, v ktorej sa využíva v parfumérskom odvetví, vyvoláva mliečny a krémový efekt v sladkom prevedení.

Timbersilk je zase ambrovo drevitá zložka pripomínajúca cédrové drevo.

kollab.store

Pocit, ktorý vyvoláva

Kaviareň, miesto, kde sa podávajú kávové nápoje a tiež čosi malé na zahryznutie. Moderné poňatie kaviarne s výberovou kávou, dizajnovým interiérom s betónom a vysokými, industriálnymi stropmi. Miesto, kde sa stretávajú súčasní trendy ľudia, prebiehajú živé debaty a ruch kaviarne dopĺňa jemná hudba v pozadí.

Dojem

Hrejivá, drevitá, karamelová, ale nie presladená, moderná.

versatileparis.com

Zaujímavosti

Olejové parfémy bez obsahu alkoholu sú v unisex prevední. Vegánske, navrhunuté aj pre citlivú pokožku, na použitie na slnku a šetrné k pokožke s tetovaním.

Za mňa slabá výdrž (môj obvyklý problém), aj keď sa uvádza 32% koncentrácia vonných látok.

Na oficiálnej stránke majú pomerne bohatý a podrobný popis zložiek a ich pôvodu, čo je skôr výnimkou ako pravidlom a prispieva to k pocitu transparentnosti značky.

Objemy vôní sú 15 ml, v peknom flakóne s roll on aplikátorom. Sprevádza ich tiež pekná kampaň.

„8 životných momentov, 8 nálad, 8 prekvapivých akordov“

Ak Versatile predstavuje vo svojich vôňach rôzne životné momenty, tak v tomto prípade to budú raňajky. Príjemné, víkendové raňajky, kedy sa človek nemusí ponáhľať a môže si dopriať luxus času stráveného pri dobrom jedle v príjemnom prostredí.

Zdroje:

https://kollab.store/cs-sk

https://versatileparis.com

www.scentree.co/en

https://cs.wikipedia.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.