Niche vône sú (alebo by mali byť) chuťovkami, zaujímavosťami, kontroverziou, zážitkom, spomienkou. Mali by ukrývať prekvapenie. Ako každý kvalitný príbeh aj nečakaný zvrat.

Skvelou správou je, že aj na slovenskom a českom trhu to postupne ožíva voňavými výzvami. Česká značka Oraculum je dôkazom toho, že parfémy sa dajú robiť kvalitne, originálne a nekonvenčne.

Zloženie:

Hlava: figový list, zelená nota, ruža

Srdce: jazmín, konvalinka, fialka, kokos

Základ: tonka, céder, santal, mošus

https://oraculum.store

Popis:

Úvodný pozdrav patrí zeleným tónom listov s náznakom figovej sladkosti, ktoré neskôr prechádzajú do kokosovej hebkosti. Kokos dodáva vôni mliečny charakter a miestami pripomína maslový mak. Ak sa pýtate, čo to je maslový mak, predstavte si mak zaliaty teplým mliekom a zmiešaný s maslom, čo ho zjemní a dodá mu to vláčnosť. Práve toto je pre mňa spomínaným zvratom v príbehu. Takáto asociácia bola pre mňa pri parféme prekvapením a vítaným osviežením.

Kokos je pomerne výraznou zložkou a po úvodnom mliečnom charaktere prechádza spolu s ostatnými zložkami do vône luxusného kokosového mydla. Vôňa čistoty ale nie je prvoplánová a mení sa na jemnú sladkosť šampónového charakteru.

Pocit, ktorý vyvoláva:

Prostredníctvom úvodnej zelene na začiatku odhaľuje energiu prebúdzajúcej sa jari s náznakom, že pod povrchom sa skrýva čosi viac – zaujímavé tajomstvo, ktoré láka k objavovaniu a oživuje fantáziu. Tajná súkromná záhrada uprostred mesta. Nepestovaná zeleň kdesi za víkendovým domom. Živá. Plná kontrastov, prebúdzajúca zmysly. Ľahké biele šaty, zelená hustá záhrada, bosé nohy, vzdialené ozveny smiechu.

https://oraculum.store

Dojem:

Jasná, iskrivá, plná optimizmu a energie, ktorá sa nebojí dať svoju prítomnosť najavo svetu okolo. Zelená, šťavnatá, hebká a krémová. V základe mliečna, jemne nasladlá. Láka k odkrývaniu svojich tajomstiev. Takmer až detská radosť z objavovania ukrytá vo flakóne.

„Vnímat existenci krásy je šestým smyslem, který se probouzí při střetu s Helenistou.“

Keď spoznávam nejakú vôňu, najprv dám priestor svojim zmyslom. Poznačím si dojem, ktorý vo mne vyvolá, zložky, ktoré cítim. Až potom študujem oficiálne informácie, zloženie vône, príbeh, ktorý sa s ňou spája. Pri tomto parféme sa až prekvapivo zhodol oficiálny popis s dojmom, ktorý vôňa u mňa vyvolala a s mojim poznámkami, ktoré som si počas skúšania poznačila.

https://oraculum.store

Flakón je jednoduchý, ale s peknou etiketou. Krabička je malým umeleckým dielom. Na stránke značky je možné si prečítať celú filozofiu, ktorej súčasťou je podľa popisu aj objavovanie. To považujem za veľmi výstižné. Vôňa naozaj prebúdza radosť z objavov v sebe a vo svete navôkol.

Ak hľadáte vôňu pripomínajúcu pocit prebúdzajúcej sa jari, toto môže byť jeden z tipov pre vás. Pretože parfémy zachytávajúce jar už nie sú len o kvitnutí. Ponúkajú aj čosi viac  – dimenzií, autentickosti, a niekedy aj surovosti. Viac zelene, byliniek, iných uhlov pohľadu a slobody.

Zdroj foto:

https://oraculum.store

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.