Najnovší parfum zo záhradnej edície Hermès vábi ako Siréna na grécky ostrov Kythéra porastený suchou trávou a olivovými stromami. Podľa legiend je Kythéra miestom, kde sa zrodila z morskej peny Afrodita, grécka bohyňa krásy a lásky.

Nos: Christine Nagel

Rok: 2023

Záhrady doteraz:

Un jardin en Miditerranee (2003)

Un jardin sur le Nil (2005)

Un jardin après la mousson  (2008)

Un jardin sur le toit (2011)

Le jardin de Monsieur Li (2015)

Un Jardin sur la lagune

Un jardin à Cythère (2023)

Ostrov Kythéra

Zloženie: citrusy, pistácie, olivovník, zelené tóny

Popis: Parfum sa otvára ostrými, ale príjemnými a osviežujúcimi citrusmi, rozvíja sa drevito-olivovou vôňou a miestami pripomína mydlo, sem-tam až s mliečnym charakterom. Neskôr tieto zložky doplnia orieškové tóny, spočiatku sa ponášajú viac na mandle ako pistácie, ktoré by mali byť čerstvé a mali by tvoriť telo parfumu.

Vôňa je príjemná, akoby prehriata slnkom a zjemnená vánkom vetra. Zdá sa, že tieto dva elementy boli pri tvorbe parfumu skutočne významné. Ako v prípade viacerých predchádzajúcich záhrad od Hermès, ide skôr o predstavu, očakávanie a krásny sen, než surové stelesnenie reality.

Pocit, ktorý vyvoláva: Morský vánok, bohatá flóra všade okolo, predovšetkým vysoká tráva (suchá, nie šťavnatá zelená, Hermès uvádza, že ide o zlaté trávy) a byliny, vlniace sa v morskom vánku, skláňajúce sa pod jeho dotykom, drevo olivovníkových stromov, a to všetko prehriate slnkom. Vzdialené šumenie mora, vánok vo vlasoch. Také sú prechádzky po pobreží Kythétry podľa Christine Nagel. Nečakajte uhladenú záhradu s kvetinovými záhonmi, ani zelenou šťavnatosťou. Táto záhrada si rastie sama pre seba a je ňou celý ostrov.

Dojem: Vôňa je  svieža a elegantná, sofistikovaná, príťažlivá a hebká, pripomínajúca čosi dávno zabudnuté. Recenzie k parfumu sú rôznorodé, ale myslím si, že si nezaslúži toľko negatívnej odozvy. Na trhu sa nájdu parfumy, ktoré sú nezaujímavé, všedné a rovnaké ako mnohé predtým. Un Jadrin à Cythère k nim však nepatrí. Možno je nekomplikovaná, ale je dôstojná a naozaj má schopnosť preniesť nás na grécky ostrov, ktorý inšpiroval nejedného umelca.

Zaujímavosti: krabičku ilustroval Elias Kafouros, grécky umelec žijúci a tvoriaci v Aténach a ladí s farbami flakónu. Flakón z hrubého skla je plniteľný a vôňa je unisex.

Zdroje:

https://www.greektravel.com

https://www.lonelyplanet.com

https://hermes.com

https://www.vivantis.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.