Dnes si urobíme výlet do Benátok, ktoré vábia svojou festivalovou tradíciou, výnimočnou atmosférou a bohatou históriou. Kombinácia talianskeho temperamentu, hravosti  a kultúrneho a historického dedičstva je magickým elixírom.

 

benátky

 

Nos: Lucas Sieuzac, Michel Almairac

Rok: 2011

Zloženie:

Hlava: slivka, broskyňa, čierne ríbezle

Srdce: jazmín, ylang-ylang, osmanthus, ruža

Základ: vanilka, santal, ambra

 

Dominujúci zložkami vône  je ovocie a balzamová krémovosť. Vyniká sladká slivka, jazmín, ylang, vanilka a napokon santal, ktoré sa potupne otvárajú a vrstvia. Popri slivke sa občas ozve aj broskyňa. Predovšetkým na začiatku je ovocný charakter vône naozaj výrazný.

Vôňa je sladká, ale nie lepivá, ovocná, neskôr jemne balzamová s občasným závanom luxusného mydla. V niektorých momentoch mi vôňa pripomenula svojím celkovým dojmom Le Bain od Joop.

Pocit, ktorý vôňa vyvoláva: po privoňaní sa mi spontánne vybavia farby (čo mi pekne korešponduje s predstavou Benátok), žltá a bordová prevládajú, obdobne ako farby použité pri tvorbe flakónu. Vôňa stelesňuje predstavu prechádzky Benátkami, kde sa mieša história a móda s turistickým ruchom dneška, uličky plné skrytých pokladov, mosty a gondoly. Je v ňom mierna dávka frivolnosti a tiež štedrá dávka humoru a nadhľadu.

Dojem: je hrejivý, hravý, veselý a srdečný a čímsi sa ponáša na letné ulice a chodníky vyhriate žiarivým slnkom. Je farebný a temperamentný, inšpirovaný Benátkami, jeho atmosférou, kultúrou, tajomnosťou a zmyselnosťou. Ide o klasiku v novom šate, stále však so zachovaním nádychu originality.

Zaujímavosti: Pôvodná Verzia z roku 1992 bola vraj výraznejšie orientálna, korenisto-drevitá, súčasne ovocná a hrejivá. V roku 1995 bola vytvorená verzia Venezia Pastello, ktorá by mala byť ovocno-púdrová a vôni bol prispôsobený aj flakón s jeho jemnejšími,  pastelovými farbami.

 

Venezia z roku 1992
Venezia Laura Biagiotti
Venezia Pastello z roku 1995

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flakón je vo všetkých verziách inšpirovaný architektúrou Benátok. Vrchnáčik flakónu verzie z roku 2011 má pripomínať kopulu chrámu sv. Marka. Vrchnáčik flakónu zo roku 1992 (a tiež 1995) pripomína zvonicu Baziliky sv. Juraja. Samotný flakón má byť pripomienkou presláveného muránskeho sklárskeho umenia.

 

Reklamná kampaň na pôvodnú verziu Venezie
Reklamná kampaň na novú verziu vône

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pôvodná verzia Venezie z roku 1992 sa už nepredáva, a ako vždy v takomto prípade ma prepadne nostalgia a akýsi smútok, pri tejto verzii síce za niečím, čo som nepoznala, ale mohla spoznať.

Foto:

https://www.pexels.com/sk

http://www.thenonblonde.com

https://www.fragrantica.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.