Leto. Slnečný deň v záhrade. Spomienky na detstvo. To všetko evokuje nová vôňa od Maison Margiela z edície Replica s názvom From the Garden. Vôňa nás zavedie nielen na konkrétne miesto (regiónu), ale prenesie nás aj v čase.  Do Apúlie v roku 1998. V rámci edície Replica sa snaží značka zachytiť (alebo výstižnejšie replikovať) konkrétne spomienky a zhmotniť ich do vône. V tomto prípade sú to spomienky parfuméra na letá strávené s otcom v záhrade.

Taliansky región Apúlia. Zdroj: pexels.com

Nos: Olivier Cresp

Rok: 2023

Zloženie:

Hlava: zelená mandarínka, grapefruit, čierne ríbezle

Srdce: list paradajky, geránium, ruža

Základ: pačuli, mach, biele pižmo

Zdroj: maisonmargiela-fragrances.us

Popis:

Vo vôni je naozaj cítiť paradajky, konkrétne listy,  zelené časti rastliny a stonky. Paradajková vôňa je autentická a rozpoznateľná, ale jemná, zároveň aromatická a zelená. Paradajke sekunduje sladká vôňa mandarínky a zaujímavé čierne ríbezle, ktoré akoby boli vylisované spolu s listami a drevitými stonkami. V istom okamihu krátko po nastriekaní sa vôňa vyvinie do momentu, kedy je na chvíľu cítiť zeminu. Tento jav bolo poznať na papieriku, na pokožke nie. V základe prevláda pačuli.

Pocit, ktorý vyvoláva:

Parfém skutočne vystihuje vôňu slnkom zaliatej letnej záhrady a prázdninovej pohody. Ak bolo cieľom zachytenie konkrétnej spomienky, verím, že v tomto prípade sa to vydarilo. Vôňa má skutočne schopnosť cestovať v čase a pripomenúť bezstarostné časy naháňačiek medzi zeleninovými záhonmi. Nie v každej verzii Replicy to vyšlo. From the garden je vyslovene „príbehová“ vôňa, spúšťa živý film naplnený emóciami.

Zdroj: maisonmargiela-fragrances.us

Dojem:

Svieža, žiarivá, slnečná a zelená. Časom jemne zosladne. Nejde o „šalátovú“ vôňu, zložky sú vyvážené a vytvárajú harmonický celok. Detstvo, leto, prázdniny.  A nemusí to byť výlučne v Apúlii.

Zaujímavosti:

Na Instagrame som zachytila krátke video s „failami“ medzi voňavými novinkami a slečna do zoznamu zaradila aj túto toaletnú vodu s odôvodnením, že nechce voňať ako paradajky a hlina. Samozrejme, je to, ako pri každej vôni veľmi individuálne, ale subjektívne nejde o bláznivú výstrednosť, ale autentický voňavý zážitok, ktorý môže fungovať aj ako aromaterapia (áno, tak trochu nákladná).

Výdrž vône na pokožke je pomerne slabá.

Etiketa na flakóne je látková, čo je zaujímavým spestrením, akoby chceli tvorcovia podporiť čuchový zážitok aj hmatovými vnemami a dotvoriť tak nostalgický charakter edície.

Zdroj titulný obrázok: maisonmargiela-fragrances.us

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.