Máme tu Silvester a s ním spojený koniec roka. Okrem bohatého občerstvenia a drinkov je možné si ho spríjemniť aj inak – prostredníctvom parfémov.

Vybrali sme niekoľko parfémov, ktoré sa k obdobiu Silvestra a osláv hodia – či už svojím zložením alebo charakterom.

XX od Hugo Boss (2007)

Možno nie práve typický parfém stvorený na oslavy, nie je pompézny, ani výstredný. Vlastne je pomerne nenáročný, ale aj napriek tomu zaujímavý a stojí za spomenutie. Ako celok pripomína šampanské. Ľahké, perlivé, s bublinkami. Osviežujúce a perlivé. Farba tekutiny vo flakóne sa dokonale hodí k vôni a vystihuje.

Jeho hlavu tvorí liči, čierne ríbezle a pomaranč, v srdci by mal byť jazmín, čo je zaujímavé ryža a napokon ruža a základ dopĺňa pižmo, santal a ambra. Ale vo vôni sú zaujímavé a čímsi upokojujúce tóny, čo môže byť pokojne aj spomínaná ryža.

Vôňa je z roku 2007, ale u nás sa už ťažšie zháňa. Na niektorých stránkach sa stále dá nájsť, ale vyžaduje si to viac hľadania.

Zdroj: addspot.me

Yvresse od Yves Saint Laurent (pôvodne Champagne) (1993)

Druhým parfémom, ktorý nesmie vo výbere silvestovských vôní chýbať je Yvresse od YSL, s pôvodným názvom Champagne, ktorý musel byť kvôli súdnemu sporu a jedinečnému označeniu pôvodu zmenený. Parfém bol vytvorený v roku 1993 a jeho ovocné tóny sú nepopierateľné. V hlave prevláda broskyňa, marhuľa a aníz, srdce tvorí škorica, ruža, hrebíček a biele kvety a v základe môžeme nájsť mach, ambru, vetiver, céder a všetko dopĺňa vanilka.

Názov síce musel byť zmenený, ale flakón stále odkazuje na šampanské. Vyzerá ako zátka tohto bublinkového moku, vrátane kovovej časti zaisťujúcej zátku v hrdle fľaše. Ovocný, osviežujúci, nie bláznivý, ale zábavný. Taký je Yvresse.

Zdroj: blog.bonbrand.com

BLV Notte pour femme od Bvlgari (2004)

Posledným parfumom zo silvestrovského výberu je Notte pour femme od BLV. A je naozaj nezabudnuteľný. Ukrytý je v nádherne modrom flakóne so strieborným uzáverom. Je vidno, že bol vytvorený šperkárskym domom, samotný flakón by určite mohol byť šperkom sám o sebe.

Zloženie parfému je ale tiež zaujímavé. Nájdeme v ňom vodku, kosatec a tmavú čokoládu. Možno to znie nezvyčajne, ale tú vodku je v kompozícii v úplnom začiatku skutočne cítiť. Neskôr sa ozve krémový kosatec a tiež čokoláda. Nie sladká a ulepená, ale gurmánsky luxusná, tmavá až temná. Vytvára príjemný pocit komfortu a luxusu zároveň. Je pripomienkou príjemných spomienok, ktoré sa po privoňaní vynárajú. Je škoda, že parfém sa už nevyrába a veľmi ťažko sa zháňa.

Zdroj: models.com

Iné možnosti

Ďalšími vôňami, ktoré pripomínajú prelom konca starého roka a začiatok nového je napríklad Escada Celebrate Life, Carolina Herrera 212 VIP Rosé či Dior Poison Midnight. Možností je mnoho, stačí trochu kreativity.

Toto je niekoľko tipov na silvestrovské parfémy a vítanie nového roka. Máte vy nejaké tipy? Pokojne píšte do komentárov.

A hlavne oslávte Silvester bezpečne, v zdraví a tak, aby ste mohli privítať nový, lepší rok.

Zdroj titulný obrázok: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.